Witamy w Krynicy-Zdroju, urzekającym uzdrowisku położonym wśród malowniczych krajobrazów Polski.

 
To urocze miejsce, znane ze źródeł wody mineralnej i oferty odnowy biologicznej, oferuje wspaniałe połączenie naturalnego piękna, doświadczeń kulturowych i możliwości odmłodzenia. 
 
Niezależnie od tego, czy szukasz relaksu, przygód na świeżym powietrzu, czy posmakowania polskiego dziedzictwa, Krynica-Zdrój ma coś, co urzeknie każdego odwiedzającego. Zanurz się w leczniczych wodach, odkryj zabytkową dzielnicę uzdrowiskową, wybierz się w okoliczne góry na ekscytujące wędrówki lub jazdę na nartach i delektuj się lokalną kuchnią. Zagłęb się w bogate dziedzictwo artystyczne w Muzeum Nikifora lub po prostu zrelaksuj się w spokojnym Parku Zdrojowym. Urzekająca atmosfera Krynicy-Zdrój zaprasza w niezapomnianą podróż odkrywania, dobrego samopoczucia i kulturowego zanurzenia.

1. Odwiedź dzielnicę uzdrowiskową i apartament w centrum

Krynica-Zdrój posiada zabytkową dzielnicę uzdrowiskową z piękną architekturą. 
Bez tytułu

 

 • Wybierz się na spacer po okolicy i podziwiaj wspaniałe budynki, z których wiele zostało pieczołowicie odrestaurowanych. Możesz także zarezerwować zabiegi i programy odnowy biologicznej w lokalnych uzdrowiskach.

   

 • Aby być jak najbliżej centrum kulturowego, wybierz obiekt w ścisłym centrum:
  ul. Świdzińskiego 1: OFERTA 
  ul. Kraszewskiego 5: OFERTA
  ul. Piłsudskiego 41: OFERTA 

2. Piesze wycieczki lub jazda na rowerze górskim

Okolice Krynicy-Zdroju oferują malownicze szlaki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.
 • JAWORZYNA KRYNICKA 
  Udaj się na Jaworzynę Krynicką, najwyższy szczyt w regionie i podziwiaj wspaniałe widoki ze szczytu. Dostępne są również zorganizowane wycieczki i przewodnicy dla tych, którzy wolą bardziej zorganizowane wrażenia.

   

 • Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
  to długodystansowa trasa rowerowa, która ciągnie się przez wschodnią Polskę. Choć nie leży bezpośrednio w Krynicy-Zdroju, przebiega w pobliżu i stwarza okazję do dłuższych rowerowych przygód. Szlak prezentuje naturalne piękno i atrakcje kulturowe regionu.

   

 • Szlak Popradu
  Szlak Popradu biegnie wzdłuż rzeki Poprad, oferując malowniczą trasę dla miłośników jazdy na rowerze. Prowadzi przez malownicze krajobrazy, łąki i lasy, pozwalając cieszyć się spokojem okolicy.

 • Szlak Popradu
  Szlak Popradu biegnie wzdłuż rzeki Poprad, oferując malowniczą trasę dla miłośników jazdy na rowerze. Prowadzi przez malownicze krajobrazy, łąki i lasy, pozwalając cieszyć się spokojem okolicy.

3. Stoki i trasy narciarskie w Krynicy-Zdrój

Jeśli przyjedziesz w miesiącach zimowych, Krynica-Zdrój ma w pobliżu doskonałe ośrodki narciarskie. Ruszaj na stoki i ciesz się jazdą na nartach lub snowboardzie na dobrze utrzymanych trasach. Popularnym wyborem jest Ośrodek Narciarski Słotwiny, oferujący różne stoki odpowiednie dla różnych poziomów umiejętności. 
photo-1551698618-1dfe5d97d256
POPULARNE STOKI NARCIARSKIE:

 • Jaworzyna Krynicka;

 • Słotwiny Arena;

 • Słotwiny;

 • Henryk-Ski;

 • Tylicz-Ski;

 • Master-Ski 

4. Odwiedź Muzeum Nikifora na deptaku krynickim

Nikifor był znanym polskim artystą tworzącym w Krynicy, a jego prace można podziwiać w Muzeum Nikifora. To małe, urocze muzeum prezentuje jego żywe i niepowtarzalne obrazy, dając wgląd w lokalną scenę artystyczną.

5. Spacer promenadą - Deptak Krynicki

Główna promenada w Krynicy-Zdroju to tętniąca życiem okolica pełna sklepów, kawiarni i restauracji. Wybierz się na spokojny spacer, zatrzymaj się na filiżankę kawy i spróbuj lokalnych przysmaków. Jest to również świetne miejsce do obserwowania ludzi i chłonięcia atmosfery miasta.

6. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych

Krynica-Zdrój jest gospodarzem różnych wydarzeń kulturalnych przez cały rok, w tym koncertów muzycznych, festiwali i wystaw. Sprawdź lokalny kalendarz wydarzeń, aby zobaczyć, czy podczas Twojej wizyty odbywają się jakieś ciekawe wydarzenia.

7. Odwiedź Park Zdrojowy - Góra Parkowa i okolice

Park Zdrojowy w Krynicy-Zdroju to piękny zielony teren z zadbanymi ogrodami i alejkami spacerowymi. To idealne miejsce na relaks i obcowanie z przyrodą. Można również znaleźć kawiarnie na świeżym powietrzu i ławki, na których można usiąść i odpocząć.

8. Poznaj lokalną kuchnię

Nie przegap okazji, aby spróbować tradycyjnych polskich potraw w lokalnych restauracjach. Skosztuj pierogów, bigosu i różnych regionalnych specjałów. Wiele restauracji w Krynicy-Zdroju oferuje wyśmienitą kuchnię polską, pozwalającą poznać lokalne smaki.

9. Wybierz się na jednodniową wycieczkę

Krynicę-Zdrój otacza piękna przyroda i urokliwe miasteczka. Warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do pobliskich atrakcji, takich jak Szczawnica, malownicze miasteczko znane ze spływów Dunajcem lub zwiedzić pobliski Pieniński Park Narodowy.

10. Kładka w koronach drzew - Słotwiny Arena

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju – turystyczna wieża widokowa znajdująca się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Jest to pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej.

 

Obiekt jest całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną. Na wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść utwardzoną widokową drogą. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia
Rezerwacja apartamentu w Krynicy to wspaniała okazja, aby cieszyć się naturalnym pięknem miasta, zrelaksować się w komfortowych warunkach i osobiście poznać lokalną kulturę.
 
Rozważając zalety pobytów w apartamentach, wybierając odpowiednie zakwaterowanie i stosując się do powyższych wskazówek dotyczących rezerwacji, możesz zapewnić niezapomniany i bezproblemowy pobyt w Krynicy. Zacznij więc planować swoją podróż, zapoznaj się z dostępnymi opcjami i dokonaj rezerwacji już dziś, aby rozpocząć niezapomnianą przygodę w tym uroczym kurorcie.